Ostrava, Czech republic

Historie

68-128

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE CZECH STUNT DAY

Pochopitelně každý zasvěcený fanoušek rád vzpomíná na zlatou éru Streetfighter Day v období 2000-2004, později dokonce Mistrovství světa. Pravdou je, že doba se posunula jinam, jezdecký styl se změnil, arény se zmenšily a návštěvníky mnohem více rajcují stejně dravé, nebezpečné kousky na mnohem menším prostoru, ve kterém “rideři” kombinují rychlost a dokonalé technické prvky popírající fyziku. Po dlouhých letech se v České republice začalo opět dít něco velkého.

 

Slide3

Prvotní, setkání proběhlo na konci prázdnin 2012, kde v kooperaci s Centrem Bezpečné Jízdy,sdružení Ostrava Bezpečná Doprava, dostalo zelenou pozvání kluků “stuntriderů” na společný trénink před publikem. Celá akce nesla legendární název „Kaskadérský den in Ostrava!!!“

 

historie

 

V následujícím roce 2013 proběhlo Mistrovství ČR, které se každoročně opakovalo s velkým progresem až do roku 2016. Tady přichází zásadní bod zlomu. Po dlouhých 12-ti letech se v roce 2016 vrátila do České republiky špička motocyklových kaskadérů a to hned z celého světa.

Ročník 2017 napěchovaný zvučnými kaskadérskými jmény jen utvrdil kvalitu české scény a celkové organizace, která hostila úžasných 45 jezdců ze všech koutů světa, například Finsko, Litva, Ruska, Japonsko a nebo návštěva z daleké Austrálie..

Celkem tedy nastoupilo do soutěže 43 jezdců z 12 zemí světa.