Ostrava, Czech Republic

+420607257526 info@czechstuntday.com

Historie

68-128

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Pochopitelně každý zasvěcený fanoušek rád vzpomíná na zlatou éru Streetfighter Day v období 2000-2004. Pravdou je, že doba se posunula jinam, jezdecký styl se změnil, arény se zmenšily a návštěvníky mnohem více rajcují stejně dravé, nebezpečné kousky na mnohem menším prostoru, ve kterém “rideři” kombinují rychlost a dokonalé technické prvky popírající fyziku. Po dlouhých letech se v České republice začal jezdit opět podnik světového formátu.

Slide3

Prvotní, setkání proběhlo na konci prázdnin 2012, kde dostalo zelenou pozvání kluků “stuntriderů” na společný trénink před publikem. Celá akce nesla legendární název „Kaskadérský den in Ostrava!!!“ V následujícím roce 2013 proběhlo hned Mistrovství ČR, které se každoročně opakovalo s velkým progresem až do roku 2016.

Tady přichází zásadní bod zlomu. Po dlouhých 12-ti letech se v roce 2016 vrátila do České republiky špička motocyklových kaskadérů a to hned z celého světa.

Svou účastí nás poctilo mnoho jezdců z různých koutů Evropy a dokonce 3 jezdci z dalekého Japonska.

Ročník 2017 napěchovaný zvučnými kaskadérskými jmény jen utvrdil kvalitu české scény a celkové organizace, která hostila úžasných 43 jezdců ze všech nejrůznějších zákoutí světa, například Finsko, Litva, Ruska, Japonsko a nebo návštěva z daleké Austrálie..

Edice roku 2018 se neuvěřitelně dynamicky rozrostla nejen organizačně na 3 denní festival, ale především počtem a rozmanitostí soutěžících, kteří k nám přicestovali například z Indonésie, Německa, Finska, Estonska, Portugalska, Ruska, Japonska, Austrálie, Brazílie nebo náš speciální host křehkého pohlaví, legenda sportu, Sarah Lezito z Francie.

Celkem tedy nastoupilo do soutěže neuvěřitelných 63 jezdců z 19 zemí světa.

 

Rok 2020

Do historie se nepochybně zapíše také „bolestivý“ ročník 2020, který byl zásadně ovlivněn celosvětovou pandemií. Nicméně i přes složitosti s cestováním a náročností organizací, se podařilo akci jako jednu z mála udržet, realizovat a úspěšně hostit celkem 32 jezdců převážně z evropských států.

Rok 2020 se i přes celosvětovou pandemii uskutečnil, hostili jsme celkem 32 jezdců převážně z evropských zemí